Rubriky
Uncategorized

Hledání na online bazaru Sauto.cz

Web Sauto.cz je největší autoinzercí v České republice. Jak na něm vyhledávat a na co si při nákupu dát pozor?

Co je Sauto.cz

 
Projekt Sauto.cz je dnes součástí služeb původního českého portálu a vyhledávače Seznam.cz. Ten založil v roce 1996 český podnikatel Ivo Lukačovič. Kromě Sauto.cz patří pod Seznam v současné době téměř tři desítky dalších služeb a značek.

Momentálně je v nabídce tohoto inzertního serveru zahrnuto více než 80 000 inzerátů. K dispozici jsou nová i ojetá auta. Mezi prodejci pak patří klasické autobazary i soukromé osoby. Návštěvnost se pohybuje na úrovni více než 392 tisíc lidí týdně.

Díky tomu je aktuálně projekt vůbec největším a nejnavštěvovanějším tuzemským inzertním serverem. K hlavním devizám patří zejména podrobné vyhledávání. Se širokým nastavením specifikačních kritérií tak zaručeně najdete vůz podle svých představ, slibují tvůrci projektu.

Jak vyhledávat na portálu Sauto.cz

 
Vozidla lze specifikovat na základě konkrétních štítků a snadno tak dohledat například manažerská auta či malé městské vozy. Sami si taktéž můžete filtrovat nejen konkrétní značku, ale například i typ karoserie, dále též požadované omezení roku výroby vozidla, nájezd kilometrů, preferovaný typ paliva a samozřejmě i akceptovatelné cenové rozpětí a řadu dalších parametrů.

Přestože jsou rozlišovací kritéria poměrně obsáhlá, Sauto.cz rozhodně stále má prostor k vylepšení. Uživatelé by tak například uvítali i prostý filtr na vzdálenost konkrétního prodejce, pokud si například chtějí pořídit vůz v okruhu do 50 kilometrů od svého bydliště.

V případě, že jste si zatím sami nevybrali, můžete se podívat i na detailní zkušenosti s konkrétními modely. Součástí celého konceptu jsou totiž i recenze a testy aut. Redakční testy využívají nová auta i bazarové modely, vybere si proto opravdu každý zájemce.

Redakce se zároveň nevyhýbá žádným podstatným aspektům nákupu nového automobilu. K samozřejmým bodům každého hodnocení tak patří posouzení vzhledu, jízdních vlastností a případně i poruchovosti daného auta.

Sauto.cz a optimalizace pro mobilní telefony

 
Další předností projektu je i vynikající optimalizace. V současné době tak například kromě webové verze umožňuje i nabídnout auto k prodeji pohodlně přes mobilní telefon.

Pamatováno zároveň bylo v tomto směru nejen na prodejce, ale i na kupující. Nyní tak ve svém mobilu dostávají kompletní informace o inzerovaných nabídkách i rozšířené informace o prodejcích samotných.
Podíl návštěvníků, kteří k prohlížení používají právě mobilní telefon, se podle statistik společnosti Seznam už přiblížil 50 %. Připravit pro návštěvníky propracovanou mobilní verzi webu se tak ukázalo být v dnešní době v zásadě nezbytností.

Další nové funkce

 
Mezi nové funkce Sauto.cz patří aktuálně i možnost sdílet zkušenosti s nákupem. Podle poznatků týmu, který za celou značkou stojí, je to totiž právě doporučení, co hraje u nákupu poměrně výraznou roli. Vzhledem k tomu, že navíc pro kupujícího bývá určujícím kritériem cena, přibylo rovněž i srovnání ceny u nabízených vozů.

Změny se dočkalo i rozhraní pro prodávající. K dalším čerstvě zavedeným inovacím na webu patří rovněž možnost zvýraznit svoje inzeráty. To má za cíl primárně umožnit zvýšit dosah inzerece. Obě tyto možnosti se objevily poprvé v loňském roce.

Letos pak provozovatelé serveru přidali i další doplňující funkci v podobě zrcadlení nabídek na sesterské stránky Sbazar.cz. Ta je určena k automatickému přenesení inzerátů.

Sauto.cz jako zprostředkovatel

 
Pozor, projekt Sauto.cz je skutečně pouze sprostředkujícím článkem shromažďujícím inzerci. Je proto potřeba si před koupí důsledně prověřit konkrétního prodejce. Riskantní je z tohoto pohledu zejména pořízení ojetého automobilu.

U nového vozu můžeme očekávat technický stav víceméně bez jakýchkoli nedostatků. U ojetého automobilu lze určitá úskalí naproti tomu dopředu tušit. Čas je proto určitě nutné věnovat detailní kontrole na zvedáku i testovací jízdě. A to ideálně pod dohledem někoho, kdo autům skutečně rozumí, pakliže si v tomto směru sami nevěříme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *